ליאור ליפשיץ | אפרת סטרוזברג 19

שפת גוף

ליאור ליפשיץ

“גב זקוף – עיניים למעלה.” לא משנה באיזה ספורט עוסקים, זאת אמירה נכונה. תמיד חינכו אותנו כבר משלב היסודות לשמור על עקרונות אלו – לשמור על גב זקוף (הכיפוף הנכון הוא מהברכיים) ולהשאיר את המבט למעלה (כי הרי שם המשחק קורה… לא כך?). אבל מי אמר שהעקרונות האלה לא תקפים גם #מחוץ_לגבולות_המגרש ?

ג’סיקה טרייסי, חוקרת בתחום שפת גוף אשר חקרה את תנועת ה”גאווה” (ידיים למעלה בצורת V), גילתה במחקר שערכה שגם ילדים עיוורים מלידה מבצעים את אותה התנועה לאחר ניצחון בתחרות גופנית! הגוף שלך מגיב באופן אינסטנקטיבי לאורך היום מבלי שבכלל שמת לב – והרבה לפני ששפת הגוף שלך תשפיע על הסובבים אותך, היא תשפיע קודם כל עליך. 
הגיע הזמן להיות מודעים לתגובות הללו ואף לתעל את שפת הגוף שלנו לטובתנו; – לא פתחת בחמישייה? אל תישען בנוחות על הספסל… שב בדריכות והמתן להזדמנות שלך לטרוף את הפרקט! 

  • השחקן היריב הגיש סרב מושלם שלא הצלחת לענות עליו? יבלבל אותו לראות אותך נשאר עם ראש מורם ולא מתרגש כלל.
  • המאמן צעק עליך? אל תוריד את הראש! קבל את העובדה שהוא להוט בדיוק כמוך ורוצה בטובתך וטובת הקבוצה, נסה להפנים את הנאמר ותמשיך לשחק בראש מורם.

הקפדה על שפת גוף חיובית ומלאת ביטחון (כמו הליכה זקופה, סנטר מורם וכד’) היא גורם משמעותי בשיפור התחושה הפנימית שלנו ובחיזוק הדימוי העצמי. ובדיוק כמו בכל שפה שלומדים – סוד הלמידה הוא תירגול, תירגול, תירגול…

קראו טיפים נוספים:
צרו קשר:
אהבתם? שתפו עם אחרים:
Scroll to Top